Wypożyczalnie sprzętu budowlanego.

Jak się zabezpieczyć przed nieuczciwymi kontrachentami:

  Firmy parające się wynajmem sprzętu budowlanego powinny zabezpieczać się na kilka sposobów przed nieuczciwymi klientami. po pierwsze umowa powinna zawierać warunek, że stan techniczny wypożyczanego sprzętu jest znany najemcy i deklaruje się on oddać sprzęt w stanie niepogorszonym. należy również zabezpieczyć się przed poniesieniem konsekwencji w wyniku uszkodzeniem sprzętu na skutek złego sposobu jego użytkowania. w innym wypadku wypożyczający sprzęt może nas obciążyć kosztami postoju w pracy. warto również uwzględnić w umowie, że wynajmujący sprzęt nie pokrywa wydatków związanych z paliwem. bardzo ważnym warunkiem sporządzaniu umowy jest sporządzanie jej w formie pisemnej. powinniśmy wystrzegać się wypożyczania naszego sprzętu na słowo. inaczej dochodzenie naszych roszczeń w przypadku kiedy nasz klient nie wywiąże się z umowy może być znacznie utrudnione.
  Warto również wspomnieć w umowie, że ewentualne zmiany we wcześniejszych ustaleniach, będą umieszczane w aneksie do umowy i podpisywane przez obie strony. w przypadku wynajmowania i zwrotu sprzętu, powinien być każdorazowo sporządzony protokół co do liczby wypożyczanego sprzętu. dla jasności sytuacji poleca się ustalenie ceny najmu, bez podatku vat i ubezpieczenia.
  Ważniejszym problemem, który watro poruszyć w niniejszym wywodzie są warunki zapłaty za okres wypożyczanego sprzętu i określić standardowy czas pracy urządzeń. przeważnie czas pracy maszyny wynosi 8 godzin i należy poczynić zastrzeżenie, że czas w którym maszyna nie była użytkowana nie będzie rekompensowany przez najemcę .
  Jeśli chodzi o naprawę sprzętu, to w przypadku wystąpienia awarii z przyczyn innych niż błędy w użytkowaniu czy uszkodzenia mechaniczne, wynajmujący powinien pokryć koszty naprawy z zastrzeżeniem jednak, że nie będzie płacił żadnych kar za postój w pracy spowodowany rzeczoną awarią.
  Na koniec warto dodać, że żeby nasz interes zaczął przynosić dochód potinnimy posiadać wartociowy sprzęt budowlany pod wynajem taki jak między innymi: podnośniki samochodowe, koparko ładowarki, dźwigi czy maszyny do stabilizacji gruntu.maszyny budowlane
sp. z o. o.

centrala warszawa
ul. długa 6
04-625 warszawa

zajmujemy sie w profesjonalny sposób doradztwem, wypożyczniem i sprzedarzą urządzeń i maszyn budowlanych. w swojej ofercie mamy zarówno produkty nowe jak i używane. naszą fachowość i doświadczenie w branży wielokrotnie była nagradzana przez puls biznesu.

nasza firma w bardzo dynamiczny sposób się rozwija. toteż od 2002 roku zaczęły powstawać nowe filie naszej firmy w poznaniu, gdańsku i katowicach.


 
  Nasi przyjaciele: