Kilka faktów z prawa budowlanego

Aby móc cokolwiek wybudować, w naszym kraju niezbędne są pozwolenia na budowę i zgłoszenia rozpoczęcia budowy. Inaczej będziemy zmuszeni zapłacić wysoką grzywnę około 50tys złotych za nielegalne wybudowanie domku jednorodzinnego, czy o połowę mniej za nielegalne postawienie garażu.Samowola budowlana może jednak być zalegalizowana i możemy nie być zmuszeni do rozbiórki naszej inwestycji jeśli spełnione są któreś z następujących warunków. Po pierwsze miejsce gdzie zdecydowaliśmy się postawić budynek jest zgodne z przepisami o przestrzennym zagospodarowaniem terenu i nie koliduje z miejscowym planem zagospodarowania. Jeśli na danym terenie nie ma planów zagospodarowania, nasz budynek może być zaakceptowany przez nadzór budowlany, jeśli urzędnicy stwierdzą, że to co właśnie budujemy w sumie jest zgodne z ich przyszłymi planami zagospodarowania przestrzeni. Po trzecie stawiany budynek jest budowany zgodnie z normami techniczno-budowlanymi, co w konsekwencji umożliwi nam jego zalegalizowanie w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.Kiedy, zdecydujemy się zalegalizować nasz budynek, inspektor nadzoru budowlanego wstrzyma czasowo wszystkie prace budowlane. Ustali jak ma być na ten czas zabezpieczony budynek oraz poinformuje inwestora do kiedy ma dostarczyć wymagany do legalizacji komplet dokumentów.

Maszyny Budowlane
Sp. z o. o.

Centrala Warszawa
ul. Długa 6
04-625 Warszawa

Zajmujemy sie w profesjonalny sposób doradztwem, wypożyczniem i sprzedarzą urządzeń i maszyn budowlanych. W swojej ofercie mamy zarówno produkty nowe jak i używane. Naszą fachowość i doświadczenie w branży wielokrotnie była nagradzana przez Puls biznesu.

Nasza firma w bardzo dynamiczny sposób się rozwija. Toteż od 2002 roku zaczęły powstawać nowe filie naszej firmy w Poznaniu, Gdańsku i Katowicach.


 
  Nasi przyjaciele: