Budujemy drogi i autostrady w Polsce...

Wszyscy wiemy, że drogi budowane w Polsce są nie najlepszej jakości, a dodatkowo niezmiernie drogie w porównaniu do cen za kilometr w pozostałych krajach UE. Średnia cena za 1 km autostrady w Polsce wynosi około 48mln. złotych – podczas gdy w Niemczech według źródeł z 2007 roku Niemcy przeciętnie wydają na samą budowę 26,8ml zł. W obu wypadkach w koszt budowy dróg nie wliczone są koszty wykupu gruntów, ani koszty urzędowe czy koszta jej zaprojektowania...Nikt nie może też dojść do tego jak to się wydarza, że nasze polskie autostrady są jakościowo gorsze niż Niemieckie. Po roku użytkowania autostrad widać już na nich koleiny i bardzo często nadają się do ponownego remontu.Na budowę autostrady składa się przede wszystkim odpowiednie przygotowanie gruntu, czyli jego utwardzenie czy usypywanie wzniesień by zbudować mosty, zjazdy czy obwodnice. Następnie odpowiednie walce i inne maszyny budowlane utwardzają powierzchnię (różnej grubości żwir, piasek itp.), która z kolei pokrywana jest asfaltem. Niestety często firmy budowlane nie pamiętają o odpowiednim zabezpieczaniu poboczy i odprowadzeniu wody z asfaltu, co w znacznym stopniu przyczynia się do szybszego niszczenia powierzchni dróg.Koparko-ładowarki, dźwigi, żurawie i wszelkiego rodzaju podnośniki i walce są niezbędne jeśli chodzi o zbudowanie samych autostrad i całej infrastruktury wokół nich! Jeśli chodzi o sytuację w kraju, to okazuje się, że budowa autostrad jest dla budowlańców lub urzędników prawdziwą żyłą złota. W gęstwinie wydatków jakie są przeznaczane na budowę autostrad warto bliżej się przyjrzeć temu w jaki sposób wydatkowane są wszystkie pieniądze! Pozwoli nam to uniknąć afer korupcyjnych i defraudacji środków publicznych.

Maszyny Budowlane
Sp. z o. o.

Centrala Warszawa
ul. Długa 6
04-625 Warszawa

Zajmujemy sie w profesjonalny sposób doradztwem, wypożyczniem i sprzedarzą urządzeń i maszyn budowlanych. W swojej ofercie mamy zarówno produkty nowe jak i używane. Naszą fachowość i doświadczenie w branży wielokrotnie była nagradzana przez Puls biznesu.

Nasza firma w bardzo dynamiczny sposób się rozwija. Toteż od 2002 roku zaczęły powstawać nowe filie naszej firmy w Poznaniu, Gdańsku i Katowicach.


 
  Nasi przyjaciele: